5.-7. novembrini 2024 osalevad kuus Eesti metalli- ja masinatööstuse ettevõtet Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) vedamisel Saksamaal toimuval messil FMB 2024, mis on regiooni olulisim tööstusüritus.
FMB 2024 toob kokku mehhaanika ja masinaehitussektori olulisemad tootjad, tarnijad ja insenerid ning pakub platvormi sektori uusimate lahenduste tutvustamiseks. Eesti Masinatööstuse Liidu juht Andri Haran arvas, et messil on hea võimalus tulevastele partneritele silma jääda.
„Eesti tööstusettevõtete tööstusautomaatika ja digitaliseerimise kiire areng ning ettevõtete suutlikkus kiirelt ja paindlikult partnerite ootustele vastata annab meie ettevõtetele rahvusvahelisel areenil olulise konkurentsieelise,“ sõnas Haran.
Ta lisas: „Saksamaa tööstussektori suurimateks väljakutseteks on tööjõupuudus, süsinikuneutraalsuse saavutamine ja aeglane arendustegevuse rakendamine, kus jällegi Eesti tööstus on tõestanud oma suutlikkust kvaliteetseid lahendusi pakkuda.“
Eesti ettevõtjad mainekale messile viinud EISi Saksamaa turule spetsialiseerinud ekspordinõuniku Leana Kammertönsi hinnangul võib FMB 2024 avada eestlastele mitmeid uksi. „Eesti metallitööstus- ja masinaehitusettevõtete esindus FMB 2024 messil tugevdab nende positsiooni Saksamaa ja Hollandi turul ning tutvustab Eesti masinaehituse ja metallitööstuse lahenduste kvaliteeti, mis omakorda tõstab kogu sektori rahvusvahelist konkurentsivõimet,“ ütles Leana Kammertöns.
„Metallitööstuse- ja masinaehitusettevõtted astuvad julgelt Eesti IT-sektori jälgedes ja võtavad sealt kiiresti üle uusi ideid ja lähenemisviise, mis on eksporditurgudel hinnas,” täiendas Kammertöns.
Messil osalevad mitmed Eesti valdkonna võtmetegijad: GIAB Machining (autotööstuse, energeetika ja masinaehituse valdkonna metallkomponentide tootmine), CNC Star (täppistöötlust nõudvate terasest ja alumiiniumist metallosade CNC-treimine ja freesimine), Alise Technic (masinaehituse,transpordi, telekommunikatsiooni, energeetika ja mööblitootmise valdkonna metallkomponentide tootmis- ja inseneriteenused), Radius Machining (masintöötlus ja hüdraulikasüsteemid), Mikroonik (meditsiini-, elektroonika- ja lennundusvaldkonna peenmehhaanika) ning Hoob (tootmise automatiseerimise terviklahendused ja masinaehituse teenused).
Lisaks siinsetele ettevõtetele esineb messil ettekandega ka Eesti Masinatööstuse Liidu juht Andri Haran, kes tutvustab lähemalt Eesti ettevõtete lahendusi ja kogemusi tootmise digitaliseerimise ja süsinikuneutraalsuse teemadel.
Masinaehitus- ja metallitööstus moodustab ligi kolmandiku kogu Eesti tööstussektorist. Seal tegutseb üle 2000 ettevõtte ja töötab ligi 35 000 inimest. Pea 95 protsenti sektori toodangust eksporditakse välismaale.