Päevast päeva pakutakse masinaehitusega tegelevatele firmadele erinevaid võimalusi, kuidas oma tootmist digitaliseerida. Kui asutuse nimi on juba mõned korrad läbi meedia vilksatanud, tekib kohe ka hulgaliselt abipakkujaid.
Lisaks teooriatele, kuidas kõik tootmises kontrolli alla saab ning andmed viimase kui sekundini ärakalkuleeritavad ja aruandluses taasesitatavad on, pakutakse ka ülisuutlikke arvutiprogramme ning supertarku masinaid, mis on just sinu tootmisele kohandatud.
Kipub jääma mulje, et inimest oma kesise võimekuse ja aeglase toimetamisega pole tootmises üldse vaja. Ainult kuvari vahendusel tootmisprotsessi jälgimine distantsilt kuuluks inimese haldusalasse. Kahjuks peab aga keegi kogu algandmete kogumi tõeselt masinasse sisestama.
Väikese mahuga tootmises ei pruugi protsessi liiga täpsele kirjeldamisele kulutatud aeg lõpptulemusena kasumlik olla. Palju oleneb tootmise iseloomust, kas toodetakse ühe protsessikirjeldusega tuhandeid tooteid või on toodete nomenklatuur hästi suur ja partiid väikesed. Eesti masinaehituses liiguvad pigem väikeseeriad või projektitööd ja seega on kahjuks suur osa koormusest mitte arvuti, vaid inimese kanda ja paljudki näited masinaehitusliku tootmise edukusest laias maailmas on klass kõrgema tasandi mängumaalt.
Mulle tuli meelde üks juhus ammusest kooliajast. Jooksime kehalise kasvatuse tunnis 1500 meetrit. Silma jäid kaks klassivenda: üks, kellel oli lihtsalt looduse poolt antud eeldused hästi joosta ja lisaks käis ta kergejõustikutrennis. Teine oli pigem maadleja tüüpi, kuid tohutu tahtejõuga. Jooks nägi välja sedamoodi, et jässakam tegelane võttis eesmärgiks olla parim, mis omakorda tekitas konkurendile lõbusa meelelahutuse momendi kogu distantsiks. Üks poistest pingutas nii kuis jaksas, kuid ei märganud, et teine laseb tal meelega vahel ettepoole jõuda, siis tuleb tagant uuesti kõrvale või mööda ja vajub jälle üliaeglaselt tahapoole kuid ei pinguta eriliselt. Enne finišit otsustati parim paari vähe kiirema sammuga.
Et häid tulemusi saavutada, peavad ka eesmärgid kõrged olema.
Kuid need peavad ka reaalselt saavutatavad olema. Kas Fleibelis kuulatakse nõustajate juttu? Muidugi kuulame, mida pakutakse. Uurime ka ise, mida uut maailmas välja on mõeldud. Teeme koostööd teiste masinaehitusettevõtetega, arendus- ja teadusasutustega nii Eestist kui Soomest. Tööpinkide ja tarvikute maaletoojatega teeme tihedat koostööd. Täisautomaatse tootmiseni meie lähiajal ei jõua.
Oleme segu CNC-pinkidest, vanadest universaalpinkidest, arvuti ja inimese sümbioosist. Küll aga oleme ennast usaldusväärse partnerina tõestanud omas sektoris ja võidu joosta tuleb ka selles kitsamas ringis päris tõsiselt.
KONTAKT
www.fleibel.ee
fleibel@fleibel.ee