15. mail toimus Tallinna Tehnikaülikoolis 9. Balti Mehhatroonika Sümpoosion, kus Aalto Ülikooli ja TalTechi inseneritudengid esitlesid oma projekte. Lisaks tudengite kõrge taseme näitamisele tõi üritus esile ka Eesti ja Soome ülikoolide koostöö olulisuse inseneeria valdkonnas.
Koostöö põhifookus on pakkuda tudengitele võimalust õppida erinevatest lähenemisviisidest ja innovatiivsetest lahendustest. Aalto Ülikooli ja TalTechi projektid on näidanud, kuidas erinevad tehnilised taustad saavad kokku, et luua uuenduslikke lahendusi.
Aalto ülikooli tudengite projektid olid tihedalt seotud tööstuspartneritega. Näiteks töötasid tudengid välja laborimõõdus aktiivmuda tehase, mis on mõeldud veepuhastusprotsesside täiustamiseks. Teine projekt keskendus rootorsüsteemi loomulike sageduste häälestamisele kaheteljelise toe jäikuse reguleerimise kaudu. Järgmine meeskond arendas välja seadme, mis automatiseerib kraanade ohutuskontrolli protsessi. Ja need on ainult mõned näited tehtud projektidest.
TalTechi tudengite projektid valmisid „Mehhatroonika ja arukate süsteemide projekt“ õppeaine raames. Õppeaine on mõeldud mehhatroonika, IT, elektroonika ning lähedaste erialade tudengitele, kellel on juba mõningaid teadmisi ja kogemusi mehhatroonika praktilisest tegevusest. Eesmärk on alusõpingute käigus omandatud teadmisi rakendada praktilise projekti käigus, et arendada mehhatroonika projektides vajalikke oskusi. Tudengid esitlesid erinevaid lahendusi, näiteks keskkonnaseire süsteem tudengivormeli jaoks, autonoomne veepinna puhastamise katamaraan, optimeeritud 3D-printeri jahutusradiaator, jalgpalli kunstmuru hooldusrobot jne.
Balti Mehhatroonika Sümpoosionil osales kokku 80 tudengit ja õppejõudu, kellest 37 olid Soomest Aalto Ülikoolist ja 43 TalTechist. Kahe naaberriigi ülikoolid saavad koostöös luua innovatsiooni ja edendada inseneeria valdkonna arengut.