Haridus- ja Noorteamet ning ITL kuulutasid välja konkursi Ustus Aguri nimelisele stipendiumile. Stipendiumi suurus on 5000 eurot.
Ustus Aguri stipendium antakse ühele avalik-õigusliku ülikooli doktorandile, kelle doktoritöö teema on seotud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonnaga või käsitleb laiemalt IKT kasutamist mõnes teises valdkonnas. Üks kriteeriume, mille alusel stipendiaat valitakse, on doktoritöö teema oodatav mõju Eesti ühiskonna arengule.
ITL-i juhatuse liikme Ivo Lasni sõnul peavad uued tehnoloogilised lahendused lähtuma eelkõige majandussektori tegelikest vajadustest. “Homsed lahendused on viljakad vaid juhul, kui nendes on lisaks innovatsioonile ka praktilisust, mis võimaldab neid päris elus rakendada. Seetõttu vajame teadus- ja arendustegevuse panust, et läbi rakendatavate lahenduste nii majandust kui ühiskonda pikaajaliselt toetada,” sõnab Lasn.
Tunnustus noortele teadlastele
Haridus- ja Noorteameti IT Akadeemia programmijuht Signe Ambre märgib, et 2003. aastast välja antav stipendium on IKT-sektori tööandjate kõrgeim tunnustus noorele teadlasele. “Stipendiumikonkursile aastate jooksul esitatud tööd peegeldavad IKT-teaduse arengut – nii on varasemalt uuritud kitsalt infotehnoloogiaga seonduvat, aga järjest enam pakub tehnoloogia arenguvõimalusi ka teistes teadusharudes, näiteks tervishoius, hariduses või keskkonna-temaatikas, mis ühiskonda laiemalt mõjutavad,” rääkis ta.
Stipendiumile võivad kandideerida nii info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kui ka kõikide teiste valdkondade noored teadlased. Stipendiumitaotlusi saab esitada kuni 11. novembrini 2024. Taotluse saab esitada konkursiveeb.edu.ee kaudu. Lisainfot taotlusvooru kohta leiab Haridus- ja Noorteameti kodulehelt.
Taustainfo
Stipendium antakse välja IT Akadeemia programmi raames, mille tegevusi koordineerib Haridus- ja Noorteamet.
IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kutse- ja kõrghariduse kvaliteedi ning konkurentsivõime tõstmiseks, vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ja valdkonna teaduse arendamiseks.
Tehnikateadlane ja informaatik Ustus Agur oli Eesti infoühiskonna teerajaja, kes pani aluse ka Eesti IT-oskussõnavarale. Temanimelise stipendiumiga tunnustavad Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit ning Haridus- ja Noorteamet teadlase silmapaistvat panust Eesti infoühiskonna arengusse.