7.–8. juunil toob rahvusvaheline konverents Industry 4.0 in Practice Tallinnasse kokku tööstusvaldkonna arvamusliidrid.
Neljandat korda toimuval konverentsil jätkatakse eelmistel aastatel alustatud teemadega, räägitakse tööstuse 4.0 põhimõtete praktikasse rakendamisest, tuuakse praktilisi näiteid sektori tipptegijate kogemustepagasist. Konverentsi teisel päeval toimub Tehnopoli teaduspargis ka Targa Tööstuse ideepäev, kus arutatakse, kuidas luua uusi innovaatilisi lahendusi tööstustele.
Industry 4.0 konverentsil:
Pasi Rannus, Valmet Automotive asepresident, kellel on pikaajaline inseneri- ja arendustöö kogemus Valmeti koostööst Saksamaa ja USA-ga. Valmet Automotive oli juba eelmisel aastal ligi 4000 töötajaga Soome suurim tehas, sel aastal on Uusikaupunkis asuv autotootja teatanud, et luuakse juurde veel 1000 uut töökohta. Lisaks kasutab tehas Mercedes-Benzide tootmisel ka 223 roboti abi.
Matthias Barbianil on pikaajaline Industry 4.0, IIoT ja IoT teemade arendamise kogemus. Ta on töötanud erinevatel ametikohtadel Rockwool Internationalis ja Siemensis ning hetkel arendab Siemens MindSphere’i – pilvepõhist IoT operatsioonisüsteemi, mis ühendab päris asjad ehk niinimetatud raua digitaalmaailmaga.
Edward Blomstedt räägib, kuidas AirFaasi turuletulek raputab ülemaailmset tööstussektorit samuti kui UBERi ja Airbnb tulek muutis tarbijakäitumist omas valdkonnas. AirFaas on nö tehaste Airbnb, see on portaal, mis võimaldab olla tootja, ise tehast omamata. Edward Blomstedt usub, et kümne aasta pärast on AirFaas maailma viiekümne suurima ettevõtte seas.
Toomas Kärner, Telia IoT valdkonna juht on mees, kes oskab avada tööstuse digitaliseerimise telgitaguseid. Ta on öelnud, et kui me täna elu ilma internetita ei kujuta enam ette, siis homme ei kujuta me enam ette, et meid ümbritsevad asjad ei suhtle omavahel või et teenindusvaldkonnas aitab meid tehnoloogia asemel inimene.
Renno Veinthal, Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor on oma teadustöös keskendunud kulumiskindlate materjalide ja pinnete uurimisele, materjalide katsetamise ning magnetmaterjalide teemadele. Ta on mitmel korral sõna võtnud teadusasutuste ja ettevõtjate koostöö vajalikkuse teemal. Konverentsil räägib Renno Veinthal sellest, kuidas teaduse saavutusi tööstuse arengus ära kasutada.
Dominik Rohrmus tutvustab LNI4.0 uuenduslikku testkeskuste ja laborite võrgustikku, kus tööstuse 4.0 keskkonnas toimub uute tehnoloogiate ja ärimudelite katsetamine, et nende majanduslik teostatavus enne turuletoomist üle vaadata.
Üles astuvad ka Veronika Domova, kes räägib ABB Corporate Research keskuse teadus- ja arendustööst ning Norra Teaduste ja Tehnoloogiaülikooli dotsent Prashanth Konda Gokuldoss.
Vaata lisa esinejate, programmi ja osalemistingimuste kohta konverentsi kodulehelt: http://industry40.ee