DigiDiagnostika ja JOB4BOT spetsialistid on abiks auditeerimisel, strateegia koostamisel, projektijuhtimisel, robotiseerimisel ja lahenduste haldamisel.
Kuidas alustada robotiseerimisega
Tööstuse toimimist, korrastamist ja parendamist teostavad inimesed. Robotid jäävad alatiseks ainult instrumentideks. Hästi disainitud robotiseeritud lahenduse kasutamine annab olemasolevatele inimestele nö “supervõimed” ja loob ettevõtetele täiesti uued ärilised võimalused. Muutused algavad ärilistest otsustest, strateegiast ja neid toetavatest investeeringutest nii rahas kui ka inimeste ajas.
Robotiseerimise projekt ja vajalikud kompetentsid
Teave praegusest tootmisprotsessist on inimestel. Inimesed saavad protsessi ning väärtust loovaid samme kaardistada, raiskamist kõrvaldada ning tootmist lihtsustada.
Robotiseerimise spetsialistid toovad organisatsiooni teadmisi ja oskuseid, kuidas erinevatest tehnoloogiatest ning instrumentidest disainitud ja integreeritud lahendused toetaks uuendatud tootmisprotsesse.
Lisaks eelpool nimetatud protsessi ja tehnoloogia oskustele on väga oluline hea projektijuhtimise kompetents. Tootmise automatiseerimine vajab koostööd mitmete osapoolte vahel. Erinevate oskustega inimeste kaasamisel tuleb planeerida nende aega, tegevusi juhtida, stimuleerida koostööd, koordineerida suhtlust ja muudatused viia ellu.
Tõhusa tulemi saavutamiseks on oluline sõnastada eesmärgid, koostada meeskond, koordineerida vajalikud tegevused ja hoida koostöö põhimõtteid. Tavaliselt organisatsioon ei oma kõiki vajalikke teadmisi ja oskusi enda juures ja robotiseerimise projekti läbiviimiseks tuleb kaasata välisspetsialiste.
Esimese projekti valik
Edukaks robotiseerimiseks on tähtis ettevõtte oma töötajatel kiiresti omandada uusi teadmisi ja oskuseid. Esmaste kogemuste saamiseks tasub valida lihtsad, korratavad ülesanded, mida on kerge robotiseerida. Esimese töötava robotiseeritud lahenduse juurutamise ja sellega töötamise kogemus aitab veelgi kiiremini mõista, millised on järgmised robotiseerimise võimalused.
Äri digitaliseerimise edufaktorid
- Huvigruppide terviklik juhtimine. Digitaliseerimine on “ülevalt-alla” ja “alt-üles” muudatus. Fokusseerige koostööle, usalduslike suhete loomisele ja organisatsiooni õppimisele.
- Selge eesmärk, väärtus ja mõõdikud. Pidage vajalikud arutelud, täiendage ning ühtlustage huvigruppide arusaamu ärilisest väärtusest, mõõdikutest ja nende mõõtmisest.
- Kitsas ja terviklik versus killustatud. Eelistage väga head digitaliseerimist ühes protsessis halvale digitaliseerimisele paljudes protsessides.
- Arendaja valik. Valige tarnija ja rakenduspartnerid, mis jagavad teie pikaajalise automatiseerimise visiooni ja on pühendunud väärtuse tarnimisele.
- Digitaliseerimise meeskond ja rollid. Teenuse omanik – “üks suu”, kes annab meeskonnale prioriteedid. Meeskond – omab vajalikke oskuseid ja õigusi, et tarnida kasutajakeskseid lahendusi.
- Kasutajakesksed lahendused. Uue digitaliseeritud teenuse disainimisel pidage meeles kasutuselevõtmise (on-board´imise) lihtsust, töötamismugavust ning toe saamist.
- Uue teenuse disain ühistööna. Koostöös huvigruppidega ja partneritega kasutage digitaliseerimise ühisplaneerimist ning otsustage ühiselt uue teenuse “punase joone” osa.
- Ootuste ja võimaluste kontroll. Valideerige ootuseid ja võimeid varakult ja looge sellega endale võimalus langetada kvaliteetsemaid ärilisi otsuseid ning vältida raiskamist.
- Organisatsiooni agiilsus. Organisatsiooni teadmiste kasvuga vähendatakse riske. Kasutage agiilset arendamist järjepidevaks ja kiireks õppimiseks ning keerukuse vähendamiseks.
- Teenuse testimine ja monitoorimine. Panustage algusest peale automatiseeritud testidel, mis jälgivad digitaliseeritud teenuse töötamist ning tulemite kvaliteeti.
DIGITALISEERIMISE AUDIT
Väärtusahela kaardistus ja uue digitaliseerimise strateegia väljatöötamine. Aitame sõnastada ettevõtte eesmärke ja mõõdikuid. Osaleme kompetentside ja organisatsiooni struktuuri väljatöötamisel. Teostatakse riskianalüüs ja ohtude tuvastamine, ruumide ja seadmete joonestamine, robotiseeritud lahenduste ohutuse ja turvalisuse planeerimine ning disain.
ROBOTISEERITUD LAHENDUSED
Väljatöötatud lahendustes kasutame kooperatiivroboteid – konkurentsivõimelise hinnaga, ohutu rakendada, lihtne
paigaldada ja programmeerida ning võimelised töötama inimeste vahetuses läheduses. Koostöös JOB4BOT’iga pakume ka meie poolt väljlatöötatud täislahenduse renti. Kooperatiivrobotite proovilahendusi saab teie tootmises panna proovitööle alates 2-st päevast.
TOOTMISE PROJEKTEERIMINE JA 3D-MODELLEERIMINE
Kasutame oma töös Visual Components 3D modelleerimise tarkvara. Selle abil on võimalus kõige optimaalsemal viisil valida sobivad tehnoloogilised lahendused ja simuleerides tootmist, saada teada tulevane tootmisvõimekus ning investeeringu tasuvuse arvestus.
PILVEPÕHINE MONITOORING JA JUHTIMINE
Pakume ka robotipargi haldus-, monitooringu- ja tootmisanalüüsi lahendusi. Robotiq Insights annab teile
võimalusi näha iga roboti tootlikkuse näitajaid ning õigeaegselt reageerida roboti hooldusvajadusele.
Kontakt
Alek Kozlov
+372 502 1033
digidiagnostika.ee/audit
ak@digidiagnostika.ee
Küsige esmast tasuta konsultatsiooni robotiseerimise võimaluste leidmiseks koos lahenduse maksumuse hinnanguga ja tasuvusarvestusega.