Alanud telehooajal saab ETV eetris näha metallitööle pühendatud saadet Rauataltsutajad, millele tööstusettevõtete juhid on juba jõudnud vägagi kiitvaid hinnanguid anda.
Öeldakse, et lõpuks ometi näidatakse teleekraanil suure hulga nn pehmete väärtuste propageerimise ja tutvustamise kõrval ka midagi sellist, mida vaadates ka tugitoolis istuja saab aimu, kuidas sünnivad asjad, mida üldse tähendab tänapäevane tootmine ja milliseid oskusi selleks on vaja. Saates on ametis inimesed, kes on oma erialalt küll keevitajad, aga ülesannete täitmisel tuleb käsitseda ka teisi tööriistu, mis metallitöö juures hädavajalikud.
Uues võistlussaates Rauataltsutajad tuleb parima meistri tiitli ja 10 000 euro nimel pingelistes ülesannetes valmis meisterda keevistooted, mis nõuavad tehnilist taiplikkust ja keevitusmeetodite oskuslikku rakendamist.
Kolmes esimeses saates on osalejad pidanud näiteks keevitama kokku 184,5 kg kaaluva keevistala, tegema valmis suitsuahju ja keevitanud kokku Spotteri, mis on rinnaltsuruja kangi turvaja platvorm.
Võistlustulle astuvad 15 metallimeistrit üle Eesti, keda ühendab kirg metallitöö vastu. Meeste kõrval panevad end proovile ka silmapaistvad naised. Kõikidel osalejatel on rääkida põnevad taustalood, sest professionaalsete oskuste taustal on neil kokkupuuteid nii bioloogia, kokakunsti kui ka koerte dresseerimisega.
Eesti erinevates metallitööstusettevõtetes toimuvatel võistlustel astuvad igas saates vastamisi kolm meistrit, kellest finaali pääseb üks. Nende oskuseid hindavad tippspetsialistidest kohtunikud Toomas Reha, Sandra Kliimann ja Karl Laasik.
Saate üks eesmärk on tõsta fookusesse metallitöö ja keevitamisega seotud kutseoskuseid, mille järele on suur nõudlus ja mida samas jätkuvalt saadavad erinevad müüdid. Metallitöömeistrite saatesarja idee on saate produtsendil olnud juba aastaid, nüüd on see siis lõpuks ka teoks saanud ja vaatajate ette jõudnud. Saadet toodab ERR-ile koostööpartner Alpi Film.