Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi peaanalüütiku Mario Lambingu sõnul oli veebruaris tootmine kerges kasvus, ligi 2 protsenti. Selle taga on eelkõige olukorra paranemine sihtturgudel ja ekspordi kasv.
Töötleva tööstuse tootmismaht oli veebruaris mõnevõrra väiksem kui aasta tagasi, kuid seda mõjutas ka eelmise aasta veebruari üks lisapäev. Selle mõju arvestades tootmine suurenes. Müügitulu kasv oli tootmise kasvust kiirem hinnatõusu tõttu. Endiselt toetab müüki eelkõige eksport, kuid ka müük siseturule suurenes veidi. Praeguseks avaldatud jaanuari andmed näitavad, et lähiturgudest on töötlevas tööstuses kasvanud tootmine paar protsenti ka Soomes ning Lätis ja kümnendiku võrra Leedus, Euroopa Liidus tervikuna langus peatus ehk olukord on ka laiemas plaanis paranenud.
Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmetel suurenes tootmine umbes pooltes tööstusharudes, korrigeerimata andmetel oli tõusjaid vähem.
Suurematest harudest kasvas tootmine toidu- ja joogitööstuses, õlitööstuses, elektriseadmete tootmises ning mööblitööstuses. Valdavalt oli kasvu taga eksport. Tootmise maht oli oluliselt suurem kui aasta tagasi jätkuvalt muude transpordivahendite, nagu laevad, paadid jmt tootmises, kuid suurtest tellimustest tulenevalt võivad mahud kuude lõikes oluliselt erineda.
Puidutööstuses, mis jaanuaris jõudis üle hulga aja taas plusspoolele, vähenesid tootmismahud veebruaris taas. Ekspordi kasv ei suutnud kompenseerida langust siseturul. Samas suurenes tootmine paljudes tootegruppides, nagu saematerjal, vineer, puitkiudplaadid, spoon, liimpuit, vähenes aga puidugraanulite tootmine.
Tööstusettevõtete hinnangul on tootmise maht, ootused tuleviku, sh töötajate arvu suurendamise osas, ning erinevaid hinnanguid koondav kindlustunde indikaator iga kuuga paranenud. Samas on olukord ikka veel tavapärasest kehvem. Tööstusharude lõikes on siiski erinevusi. Eesti Konjunktuuriinstituudi märtsikuise küsitluse põhjal olid hinnangud negatiivsemad tekstiili-, rõiva- ja nahatööstuses ning kummi- ja plasttoodete tootmises, positiivsem vaade oli puidutööstuses, joogitootmises, keemia- ning elektri- ja elektroonikaseadmete tootmises.